Preddiplomski sveučilišni studij DENTALNA HIGIJENA

Nositelj studija i izvoditelj studijskog programa:Sveučilište u Rijeci  Fakultet dentalne medicine (javno visoko učilište)
Tip studijskog programa:sveučilišni
Razina studijskog programa:preddiplomski
Područje studija: biomedicina i zdravstvo
Način izvođenja studija:izvanredni studij
Predviđeno trajanje studija: 3 godine, 180 ECTS-a
Jezik na kojem se studij izvodi:hrvatski
Način prijave na studij  : putem Nacionalnog informacijskog sustava prijava visokih učilišta (NISpVU) i mrežne stranice www.postani-student.hr.
Akademski/stručni naziv koji se stječe završetkom studija: sveučilišni prvostupnik/prvostupnica dentalne higijene – univ.bacc.dent.hig.
Potrebna obrazovna razina za upis na studij:Završeno srednje školsko obrazovanje, zadovoljeni preduvjeti za upis, položeni obvezni i izborni testovi državne mature (prema parametrima vrednovanja koji se određuju za svaku akademsku godinu).
Posebni uvjeti:  kandidati moraju biti zaposleni što dokazuju  potvrdom od poslodavca. Položen test manualne spretnosti.
Školarina:9.240,00 kuna
Ishodi učenja:Prvostupnici dentalne higijene osposobljeni su provoditi preventivne mjere i postupke u liječenju anomalija i bolesti zubi, usne šupljine i povezanih tkiva i metode edukacije pacijenta o provođenju oralne higijene i utjecaju oralnog zdravlja na opće zdravlje organizma
Pristup daljnjim razinama studija:Po završetku Preddiplomskog sveučilišnog studija Dentalna higijena može se nastaviti studij na diplomskim studijima iz područja biomedicine i zdravstva.
Mogućnost zapošljavanja:  u svim zdravstvenim ustanovama gdje se obavlja djelatnost dentalne medicine

.